Dwie metody czyszczenia kanalizacji

20.10.2015

Metody czyszczenia kanalizacji

 

Realizowana przez firmę Ziębud usługa czyszczenia kanalizacji, przeprowadzana jest przez wykwalifikowany zespół pracowników. Do swojej dyspozycji mają oni nowoczesny sprzęt, dzięki czemu posłużyć się mogą najnowszymi technikami i metodami działania. Po zakończonych pracach możemy podjąć się przeprowadzenia szczegółowej inspekcji video, która pozwoli nam ocenić czy wszelkie nieprawidłowości zostały usunięte, a drożność kanału pozostaje bez zarzutu i umożliwi bezawaryjne funkcjonowanie kanalizacji.

 

Czyszczenie kanalizacji, które firma Ziębud realizuje przede wszystkim na terenie Wrocławia i okolic, jest usługą dostosowywaną do charakteru instalacji wymagającej udrożnienia, jak również wielkości zatoru blokującego światło kanału. Przyjmując od naszych Klientów zlecenie, także w ramach nagłej awarii, dokładamy wszelkich starań, by działać sprawnie, skutecznie i w możliwie jak najkrótszym terminie. By przekonać Państwa o naszej skuteczności pragniemy przedstawić dwie, podstawowe metody działania, dzięki którym czyszczenie kanalizacji przebiega zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów.

 

Metoda mechaniczna

Pierwszą z wykorzystywanych przez nas metod czyszczenia kanalizacji jest metoda mechaniczna, stosowana jest przede wszystkim w przypadku konieczności udrożnienia instalacji zewnętrznych, dla których główną przyczyną zatoru stają się zalegające osady tłuszczów, odpadów gospodarczych, papierów, śmieci a nawet odpadów pobudowlanych, wyrzucanych przez lokatorów do sieci kanalizacyjnej. Tego typu zatory wymagają zastosowania przez naszych pracowników specjalnych sprężyn (niejednokrotnie o dużych średnicach) oraz dostosowania ich końcówek do rodzaju zatoru. Dysponując nowoczesnym sprzętem mechanicznym jesteśmy w stanie zadbać o skuteczne i sprawne przeprowadzenie prac.

 

Należy jednak pamiętać, że metoda mechaniczna nie zawsze okazuje się wystarczająca. Dzieje się tak w szczególności w sytuacjach, kiedy światło rur jest niemal całkowicie zamknięte. Właśnie z tego względu przed podjęciem próby udrożniania dokonujemy szczegółowej inspekcji video, na którą pozwalają nam nasze nowoczesne kamery samojezdne i przesuwne. Dzięki uzyskanemu obrazowi jesteśmy w sanie dobrać najskuteczniejszą metodę czyszczenia kanalizacji.

 

Metoda ciśnieniowa

Drugą ze stosowanych przez wrocławską firmę Ziębud metod jest metoda ciśnieniowa. Wymaga ona odpowiedniego zaplecza maszynowo-technicznego, przez co nie każde przedsiębiorstwo usługowe może sobie na nią pozwolić. Dla firmy Ziębud najistotniejsze jest jednak skuteczne i precyzyjne działanie, dlatego też rozwój opieramy w dużej mierze na stałym doskonaleniu naszych pracowników oraz wyposażaniu ich w najnowocześniejszy sprzęt.

 

Proponowana przez nas metoda ciśnieniowa służy nie tylko usuwaniu zatorów w przypadku całkowitego zamknięcia światła rur, ale również przeprowadzeniu prac mających na celu przygotowanie instalacji do dalszych działań, w tym m.in. inspekcji video lub usunięcia drobnej usterki. Jednak by takie działania okazały się skuteczne, a czyszczenie kanalizacji efektywne, konieczne jest dostosowanie parametrów pracy pompy ciśnieniowej oraz stosowanej głowicy do rodzaju instalacji, średnicy rur oraz – jeżeli prace mają służyć usunięciu zatorów – rodzaju zanieczyszczeń. Niewątpliwym atutem metody ciśnieniowej jest fakt, iż odpowiednio wykorzystana pozwala na usunięcie nawet bardzo twardych i ciężkich zatorów. Dzieje się tak dzięki bardzo wysokiemu ciśnieniu wody (około 200 bar), którą zostają opłukane ścianki kanału. Takie działanie powoduje oderwanie się od ścianek rur zalegających w instalacji zanieczyszczeń, a w ostateczności – pełne otwarcie światła kanału i jego udrożnienie.

 

Szanowni Państwo, jeżeli poszukujecie we Wrocławiu bądź okolicach firmy, która w sposób profesjonalny oraz w możliwie jak najkrótszym terminie podejmie się czyszczenia kanalizacji i zadba o jej pełne udrożnienie – zachęcamy do skontaktowania się z firmą Ziębud. Dysponujemy sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie podejmować się nawet najtrudniejszych zadań.